Haberler

16 Eylül 2014

Bosna Hersek'e Yönelik Faaliyetler Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bosna Hersek başkenti Saraybosna’ya hibe ettiği 30 otobüsün 3’ü Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Saraybosna’ya ulaştı.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) Saraybosna Kamu Toplu Taşıma Şirketi’ne (GRAS) hibe ettiği 30 otobüsün teslimatı başladı. TİKA desteğiyle Saraybosna’ya ulaşan otobüslerin anahtarlarını GRAS Müdürü Avdo Vatriç’e, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay takdim etti.

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Erginay, Türkiye ve Bosna Hersek’in iyi ilişkilerinin gelecekte de devam edeceğini söyledi. İki ülke arasında derin ilişkiler olduğunu belirten Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Erginay, “Bunlar, geleceği olan ilişkilerdir. Gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile tüm Bosna Hersek ve halkına, buradaki yaşam kalitesinin artması için elimizden geleni yapacağımızı göstermek istedik” dedi.

TİKA Saraybosna Koordinatörü Fatih Karaca ise, TİKA’nın Bosna Hersek’in gelişmesine yardım etmek amaçlı projeler gerçekleştirdiğini vurguladı. Bosna Hersek genelinde çok sayıda projeye imza attıklarını ifade eden TİKA Saraybosna Koordinatörü Karaca, “Bu proje için de çok sevinçliyiz. Bugün 3 otobüs Saraybosna’ya ulaştı, yarın ise İstanbul’dan 5 otobüs daha yola çıkacak. Önümüzdeki 10 gün içerisinde otobüslerin yarısının buraya ulaşmasını umuyoruz” diye konuştu. GRAS Müdürü Vatriç ise yapılan yardımın başkent Saraybosna’daki toplu taşımacılığı geliştireceğini kaydetti.

Sonraki Haber

Moğolistan Görme Engelliler Federasyonu Bayan Ölgiy Şubesi'ne Ekipman Desteği

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Moğolistan Görme Engelliler Federasyonu Bayan Ölgiy Şubesi’ne biçki dikiş ve nakış makinasından oluşan malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu. Moğolistan’ın Başkenti Ulanbator’a 1700 kilometre uzaklıkta Kazak asıllı vatandaşların ağırlıklı...