Haberler

06 Haziran 2014

Bissau Belediyesi Personeline Topografi Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gine Bissau’nun kamu sektörü ve yerel yönetimlerinin güçlendirilmesi kapsamında 5 kişilik Bissau Belediyesi personeline topografi eğitimi verildi.

Gine Bissau Cumhuriyeti’nin kamu sektörü ve yerel yönetimlerinin güçlendirilmesi amacıyla TİKA tarafından Bissau Belediyesine hibe edilen topografi cihazlarının teknik özelliklerinin, kullanım alanlarının ve diğer topografi uygulamalarının öğrenilmesi amacıyla Bissau Belediyesi personeline topografi eğitimi düzenlendi.

TİKA ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Harita Şube Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen mesleki eğitim programında Ankara Büyükşehir Belediyesi Harita Şube Müdürlüğü eğitmenleri tarafından GPS ile yer tayin metodu, ölçüm ve değerlendirme, arazinin projeye uygulanması gibi konularda katılımcılara bilgiler verildi. TİKA’nın Bissau Belediyesine yönelik gerçekleştirdiği ikinci proje olan söz konusu eğitim programıyla daha önce temin edilen malzemelerin daha verimli bir şekilde kullanılmasına imkan sağlandı.

Eğitim programının tamamlanmasının ardından katılımcılar konu ile ilgili yaptıkları açıklamada söz konusu eğitim programının düzenlenmesine destek veren TİKA ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Sırbistan'da Meroşina Belediyesi Spor Sahası Hizmete Açıldı

Sırbistan genelinde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Sırbistan’ın Meroşina Belediyesi’ne yaptırılan Spor Sahası hizmete açıldı. Sırbistan’ın en az gelişmiş 46 belediyesinden biri olan Meroşina Belediyesi, Sırbistan’ın doğusunda yer...