Haberler

16 Temmuz 2014

Basira Emine Erdoğan Daniş Okulu Faaliyete Geçti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Pakistan’da yapımı tamamlanan Basira Emine Erdoğan Daniş Okulu ilk kayıt kabulünü yaparak, faaliyetlere başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2010 yılında Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden sonra Pakistan’a gerçekleştirdikleri ziyaret esnasında vermiş olduğu söz çerçevesinde, 2012 yılı Haziran ayında inşasına başlanan 32 derslikli ve 200 öğrenci kapasiteli okul ile 72 odalı yurt binasının tefrişi 2014 yılı Şubat ayında TİKA tarafından tamamlandı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan okul ve yurt binaları bahçeleri ile birlikte toplamda 15,5 dönümlük bir arazi üzerinde kuruldu. İlerleyen dönemde okul ile yurt binasının ortak bahçesine bütün branşların kullanımına uygun bir spor sahası yapılması planlanıyor.

Pakistan Hükümeti söz konusu okulda özel bir eğitim verileceğini, bütün öğrencilerle azami seviyede ilgilenilebilmesi için, her öğretim aşamasına tek sınıf açılacağını ifade ettiler. İlaveten, okulun bir yatılı-yetim kız okulu olması, büyük önem taşıyor. Pakistan’da gerçekleştirdiği projelerle, Pakistan’a büyük katkılar sağlayan TİKA’nın kardeş Pakistan halkına desteği devam edecek.

Sonraki Haber

Türkmenistan Avaza Milli Turizm Bölgesinde Gerçekleştirilen İşbaşı Eğitimleri Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Türkmenistan Turizm Devlet Komitesi arasında 29 Şubat 2012 tarihinde imzalanan Türkmenistan’da Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Meslekî Eğitim Programları Düzenlenmesi Projesi Uygulama Protokolü kapsamında uygulamaya konulan Avaza Millî Turizm Bölgesi’nde...