Haberler

26 Şubat 2015

Bangladeş Dakka Tıp Koleji Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine Ekipman ve Sarf Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Bangladeş’te bulunan Dakka Tıp Koleji Araştırma Hastanesi’nin Yanık Tedavi Merkezi’ne sağlık ekipmanları ve sarf malzemesi desteğinde bulunuldu.

Bangladeş’in başkenti Dakka’da ülkenin en büyük hastanesi durumunda bulunan Dakka Tıp Koleji Araştırma Hastanesi’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yanık üniteleri ek donanımları, oksijen konsantratörü ve sarf malzemelerinden oluşan tıbbi ekipmanlar düzenlenen bir törenle yetkililere teslim edildi.

Bangladeş Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Muhammed Nurul Hak ve Türkiye Dakka Büyükelçisi Hüseyin Müftüoğlu’nun da katıldığı teslim töreninde konuşan Muhammed Nurul Haq, ülkede devam eden şiddet olayları esnasında yakılan otobüslerde bulunan pek çok kişinin alt yapısı yeterli olmayan hastanelerin kısıtlı imkanları ile tedavi edilmeye çalışıldığından bahsederek, acil ihtiyaç duyulan cihazların TİKA tarafından hızlı bir şekilde tedarik edilmesinden duyduğu memnuniyeti bildirdi ve Bangladeş adına ülkemize teşekkürlerini iletti. Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu yaptığı konuşmada, bu şiddetin Bangladeş insanının doğasında bulunmadığından bahsederek saldırıları kınadı ve en yakın zamanda bitmesi temennisinde bulunarak, yaralıların tedavisi için ülkemiz adına katkıda bulunan TİKA’ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA ve Milli Kütüphane Arasında İşbirliği

 İki kurum arasında imzalanan protokolle yurt dışındaki Türk kültürü ve değerlerinin koruması ve tanıtılması amaçlanıyor. Protokol kapsamında ilk olarak Almanya'ya 14 bin kitap gönderilecek. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) ile Milli Kütüphane arasında yurt...