Haberler

26 Mart 2017

Bakü’de Nevruz Heyecanı

TRT’nin Bakü’de organize ettiği, TRT Avaz’ın kuruluşunun 8. yılı ve Nevruz Bayramı etkinliği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirildi.

21 Mart 2017 tarihinde, Bakü Haydar Aliyev Merkezinde TRT Avaz televizyon kanalının açılışının 8. yıl dönümü ve Nevruz Bayramı vesilesiyle düzenlenen konsere Türk ve Azerbaycanlı sanatçılar katıldı.

TİKA desteği ile düzenlenen etkinlikte Türk sanatçı Emre Aydın, Azerbaycanlı sanatçılar Alim Gasımov ve Türk Dünyasının yakından tanıdığı sanatçı Azerin en sevilen şarkılarını seslendirdiler.

Törende Türk dünyasının Nizami, Yunus Emre, Nesimi, Füzuli, Natavan, Şehriyar gibi söz sanatı üstatlarının şiirleri okundu.

Azerbaycan’ın devlet televizyonu olan İçtimai Televizyon kanalı ile sık sık ortak yayınlar gerçekleştiren ve ortak programlar düzenleyen TRT Avaz televizyon kanalının 8. yaş günü ve Nevruz Bayramı kutlama törenini 26 ülkeden 300 milyona yakın izleyici canlı olarak izledi.

Sonraki Haber

TİKA Somali’de Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Somali’de gıda dağıtımı organizasyonunu sürdürüyor. Doğu Afrika ülkelerinden Somali'de aşırı kuraklık hayatı tehdit ederken, ülkenin orta ve güney kesimlerinde açlık ve susuzlukla boğuşan Somalililer zor şartlar altında yaşam mücadelesi...