Haberler

20 Eylül 2016

Azerbaycan’da 15 Temmuz TİKA’nın Desteğiyle “İhanetten Zafere” Fotoğraf Sergisi İle Anlatıldı

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) işbirliğinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Türk halkının 15 Temmuz darbe girişiminde Türk halkının kahramanlık öyküsünden bahseden “İhanetten Zafere” etkinliği ve fotoğraf sergisi düzenlendi.

Bakü Marriott Absheron otelinde Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yüksek düzeyli yöneticileri, bakanlar, milletvekilleri ve sivil toplumun katılımıyla Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz tarihinde yapılan darbe girişimi ile ilgili “İhanetten Zafere” etkinliği düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği, TİKA, AA ve TRT işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, TRT’nin hazırladığı, darbe girişimi gecesi halkımızın ve devletimizin hain saldırı karşısında sergiledikleri kahramanlık hikâyesinden bahseden film gösterimi yapıldı.

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı üst düzey temsilcisi Behruz Hasanov, Azerbaycan’ın, Türkiye Hükumetinin ve halkının yanında olduğunu bildirdi. Türkiye halkının, demokrasiye sahip çıktığını ve kardeş ülkenin bu süreçten güçlenerek çıkacağına inandıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Türkiye halkı 15 Temmuzda tarih yazdığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Coşkun, her zaman olduğu gibi bu süreçte de Azerbaycan’ın kardeşliğini, ülkemizin ve halkımızın yanında olduğunu vurgulayarak Azerbaycan hükumetine ve halkına teşekkürlerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından etkinlik sonunda, darbe girişimi karşısında halkımızın kahramanlığını konu alan “15 Temmuz – Milli İradenin Yükselişi” isimli fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi, katılımcılar tarafından büyük ilgi topladı. Katılımcılar Fetullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimini kınadıklarını ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Etiyopya'da Teknik ve Mesleki Eğitime Destek

Etiyopya’da özellikle eğitim alanında kapasite geliştirme programları düzenleyerek eğitim ve nitelikli insan potansiyelinin sınırlı olduğu Somali Eyaleti'nde faydalı çalışmalar yapan Etiyopya'nın Jijiga şehrinde yerleşik olarak faaliyet gösteren "ILAYS" adlı sivil toplum kuruluşu'na Türk İşbirliği ve...