Haberler

02 Mayıs 2014

Arnavutluk‘Ta Kukes Belediyesi'ne Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Arnavutluk’ta Kukes Belediyesi’nin Kamu Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren temizlik birimine malzeme desteğinde bulunuldu.

Kukes şehrinin temizlik hizmetleri Kukes Belediyesi’nin Kamu Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren temizlik birimi tarafından gerçekleştiriliyor. Üç çalışma grubu tarafından yapılan kentsel atık malzemelerinin temizliği kısıtlı maddi imkânlarla yapılıyor.

TİKA tarafından gerçekleştirilen Kukes Belediyesi Temizlik Sektörüne Destek Projesi ile Temizlik Müdürlüğü’nün hizmet standartlarının artırılması ve çalışan personelin çalışma koşullarının iyileştirilmesine destek verildi. Ayrıca Arnavutluk’un en temiz şehirlerden biri olmasına rağmen son yıllarda temizlik hizmetleri sorunu yaşayan Kukes şehrinin tekrar Arnavutluk’un en temiz şehir kimliğini kazanmasına katkı sağlandı. Proje kapsamında TİKA tarafından temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, Türkiye Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Kukes Belediye Başkanı Hasan Halilaj, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin katıldı.

Kukes Belediye Başkanı Halilaj törende yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen proje ile kısıtlı imkanlarla çalışan Kukes Belediye Temizlik Müdürlüğü’ne çağdaş bir çalışma yürütmeleri imkanı sağlandığını belirtti. TİKA’nın bu alandaki desteğinin önemli bir eksikliği giderdiğini ifade eden Kukes Belediyesi Başkanı Halilaj, TİKA’nın desteği ile Kukes Belediyesi’ne yapılan bu projeden dolayı teşekkürlerini ileterek, mevcut işbirliğinin devam etmesini arzu ettiklerini belirtti.

Türkiye Tiran Büyükelçisi Bayraktar ise, iki ülke arasındaki ilişkilerin birçok alanda karşılıklı anlayış ve işbirliği halinde yürütüldüğünü vurgulayarak, Arnavutluk’ta başarılı bir çalışma ortaya koyan TİKA’nın faaliyetlerinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin de, Kukes Belediyesi Temizlik Müdürlüğü’nde çalışan personelin temin edilen malzemeler ile daha verimli çalışacaklarına, dolayısıyla halka daha iyi hizmet edeceklerine dikkat çekti. Konuşmasında TİKA tarafından Arnavutluk’ta yapılmakta olan projelere ilişkin bilgiler veren TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, Türkiye’nin her zaman Arnavutluk halkının yanında olacağını ifade etti.

Sonraki Haber

Karadağ'da Iı. Uluslararası Balkan Tarihi Araştırmaları Sempozyumu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla II. Uluslararası Balkan Tarihi Araştırmaları Sempozyumu’nun ikincisi Balkanlar’da Osmanlı Mirası ve Defter-i Hakani temasıyla Karadağ’da başladı. TİKA birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle Karadağ’da faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede İlki,...