Haberler

28 Şubat 2015

Arnavutluk Tiran Valiliği'nin Türkiye Çalışma Ziyaretine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk Devleti Tiran Valiliğinin, Vali ve beraberindeki 4 kişilik bir heyetin Türkiye’de Ankara Valiliği, Ankara İtfaiye Müdürlüğü ve TİKA Başkanlığı’nda bir çalışma ziyareti Başkanlığımız tarafından organize edilmiştir.

Arnavutluk Devleti,  Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer almak ve birliğe uyum sağlamak için reformlar yapmaktadır.  Bu kapsamda gündeme gelen Yerel Yönetimler Reformu ile Valilerin görev ve yetkileri yeniden yapılandırılacaktır. Bu gelişmeler üzerine Tiran Valiliği, Türkiye’deki tecrübelerden faydalanmak ve işbirliği yapılabilecek hususlarda görüşmelerde bulunmak amacıyla Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunmak için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından destek sağlanmıştır.

Vali ve beraberindeki 4 kişilik bir heyetin Türkiye’de Ankara Valiliği, Ankara İtfaiye Müdürlüğü ve TİKA Başkanlığı’nda bir çalışma ziyareti Başkanlığımız tarafından organize edilmiştir.24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen ziyaret ile işbirliği ve tecrübe paylaşımı hususunda önemli bir destekte bulunulmuştur. 

Sonraki Haber

Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Fas'ta TİKA Projelerinin Açılışını Yapacak

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, üst düzey bir heyetle Fas'a yapacağı resmi ziyarette, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Yunus Emre Enstitüsü'nün organize ettiği programların açılışını yapacak ve üst düzey temaslarda bulunacak.   Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş,...