Haberler

18 Nisan 2015

Arnavutluk Halkına Sağlık Alanında Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk’un Koplik kentinde bulunan Üst Koplik Sağlık Ocağı’nın tadilatını gerçekleştirdi.

TİKA Arnavutluk’ta sağlık alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Arnavutluk’un kuzeyinde 15 bin nüfuslu Koplik şehrinde bulunan Üst Koplik sağlık ocağı,  TİKA tarafından yenilendi. Proje kapsamında ayrıca sağlık ocağının bulunduğu bina genişletilirken binanın çevre düzenlemesi de yapılarak sağlık ocağı modern bir görünüme kavuşturuldu.

Projenin tamamlanmasının ardından sağlık ocağının açılışı yapıldı. Açılışa Arnavutluk Sağlık Bakanı İlir Beqya, Türkiye Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol çetin, milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katıldı. Halkın da yoğun ilgi gösterdiği açılşta proje ile bölge halkına daha iyi şartlarda sağlık hizmeti verilmesi yönünde  destekte bulunulduğu ifade edildi.

Arnavutluk Sağlık Bakanı Beqya da sağlık ve diğer alanlardaki projelerle Arnavutluk hükümetine ve halkına yardımcı olmalarından dolayı TİKA ve Türk halkına teşekkür etti.

TİKA Arnavutluk’ta iki yılda 13, toplamda 31 sağlık projesi gerçekleştirdi.

 

Sonraki Haber

TİKA'nın Afgan Türk Dostluk Parkı'na Diktiği Fidanların Sayısı 9 Bini Aştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de bin fidan dikti. Başkent Kabil'in Pağman bölgesinde bulunan Afgan-Türk Dostluk Parkı'nda düzenlenen fidan dikme törenine, Afganistan Hac ve Evkaf Bakan Feyiz Muhammed Osmani, Afganistan’daki Türk Gücü...