Haberler

15 Haziran 2021

Afganistanlı Kadınlar TİKA ile Meslek Sahibi Oluyor

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Herat’ta kadınlar için biçki, dikiş ve elbise tasarımı eğitim merkezi kuruldu.

Herat Kadın Ticaret ve Sanayi Odası’na ait bir mekân, kurulacak merkezin ihtiyaçlarına göre tadil edildikten sonra meslek kurslarının gerçekleştirilebilmesi için gerekli donanım malzemeleri temin edildi.

Herat Kadın Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyete başlayan merkez ve terzilik meslek kurslarıyla pek çok kadına istihdam sağlanacak.  

Proje ile meslek sahibi olan kadınlar, ordu ve resmî kurum üniformaları dikiminin yanı sıra diğer bazı kuruluşların da taleplerine muhatap olan Kadın Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde meslekleri ile ilgili çalışma fırsatı bulacaklar. Projenin tamamlanmasını takiben merkezde eğitim çalışmaları da başladı.

Sonraki Haber

Nijer’in En Eski Camisi TİKA Tarafından Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Nijer’de bulunan Grand Marche Camisi’nin tadilatı yaparak donanım desteğinde bulundu. Nijer’in başkenti Niamey şehrinin en eski ve ikinci büyük camisi olma özelliğini taşıyan ve TİKA tarafından yenilerek donanım...