Haberler

21 Şubat 2014

Afganistan Vardak İl Sağlık Müdürlüğü Personeline Eğitim

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Afganistan’ın Vardak kenti İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden oluşan 10 kişilik heyete Ankara’da, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim programı düzenlendi.

Afganistan’ın yeniden yapılandırılması kapsamında TİKA tarafından sağlık alanında da proje ve faaliyetlere devam ediliyor. Bu kapsamda, TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Afganistan’ın Vardak kenti İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin oluşturduğu 10 kişilik heyete yönelik olarak, bir hafta süreyle eğitim programı gerçekleştirildi.

Ankara’da, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen eğitim sağlık tesislerinin idaresi, hastane yönetimi, hasta sevk sistemi yönetimi, ilaç ikmali konularında gerçekleştirildi. Söz konusu kapasite geliştirme programı uygulamasını tamamlayan heyete sertifikaları verildi.

Kapasite geliştirilmesi çerçevesinde düzenlenen eğitime katılan heyet eğitim programı kapsamında duydukları memnuniyeti dile getirerek, benzer alanlarda sürdürülecek eğitimlerin Afgan sağlık yetkilileri açısından çok önem taşıdığını ifadelerinde bulundular. Afgan heyet söz konusu eğitim programının gerçekleştirilmesine katkıda bulunan TİKA ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Tanzanya'da İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tanzanya, Darüsselam’da bulunan İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi’ne ekipman desteğinde bulunuldu. TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde mevcut eğitim altyapısının iyileştirilmesi, okulların ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim teknik donanımı ve...