Haberler

22 Şubat 2014

Tanzanya'da İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezine Ekipman Desteği

Tanzanya'da İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tanzanya, Darüsselam’da bulunan İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi’ne ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde mevcut eğitim altyapısının iyileştirilmesi, okulların ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim teknik donanımı ve eğiticilerin eğitimine yönelik faaliyetlerle çalışmalarına devam ediyor.Bu kapsamda TİKA tarafından, Tanzanya, Darüsselam’da 350 öğrenciye hizmet veren Rehema Dostluk ve Yardımlaşma Vakfı’na ait İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi’ne ekipman desteği verildi. Söz konusu merkezinkapasitesinin artırılması çerçevesinde TİKA tarafından temin edilenbilgisayar laboratuvarı, el işçiliği ve öğrenci sınıfları için ekipmanlar İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi yetkililerine teslim edildi.

İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi yetkilisi Ahmed Alan ekipmanların tesliminde yaptığı açıklamada verdiği destekten dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti. İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi yetkilisi Alan, Tanzanya’daki gençlerin donanım ve birikimlerini artırmak amacıyla kurulan İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi’nde yaklaşık 350 öğrencinin bilgisayar eğitimi, yabancı dil eğitimi, dikiş nakış eğitimi ve yöneticilik eğitimi aldığını, bu sağlanan ekipmanlar sayesinde daha fazla kız ve erkek öğrenciye istihdam sağlanacağını belirtti.

İstanbul Gençlik ve Kültür Merkezi yetkilisi Alan, TİKA tarafından gerçekleştirilen bu projenin Tanzanya ve Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik duygularını daha da güçlendireceğini kaydetti. Ayrıca söz konusu proje Darüsselam’daki gençlik ve kültür merkezinin donanımını sağlayarak genç işsizliğin azalmasına da büyük katkı sağlayacak.

Sonraki Haber

Tacikistan'da Engellilere Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tacikistan’da Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde faaliyet gösteren Engelliler Meslek Lisesi yurt binasının tadilat ve tamirat işleri gerçekleştirildi. TİKA uyguladığı projelerle, Orta Asya ülkelerinden en çok ihtiyaç...