Haberler

07 Haziran 2016

Afganistan'da İlk İftar Yetim Çocuklarla

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’da yetim çocukları yalnız bırakmadı.

Afganistan’da Ramazan ayının ilk günü büyük bir coşkuyla başladı. Afganistan yasalarından dolayı Ramazan ayının ilk günü resmi tatil olarak uygulanıyor ve bundan dolayı resmi idarelerle birlikte okullarda tatil.

Çeşitli okullarda okuyan ve İstanbul Dostluk Yetimhanesi’nde konaklayan çocuklar bu tatilden istifade ederek TİKA Kabil Koordinatörlüğünü ziyaret ettiler. İftardan üç saat önce TİKA yerleşkesine gelen çocuklar iftar saatine kadar futbol, voleybol vb oyunlar oynadılar. İftar vakti gelince TİKA çalışanları tarafından hazırlanan Türk yemekleri Koordinatör Süleyman Şahin, Koordinatör Yardımcısı Gökhan Keser,  TİKA öğretmeni Mutlu Güzel, diğer TİKA personeli, TRT temsilcisi Levent Öztürk, Elçilik Emniyet Müşaviri Mustafa Tokyay, Ticaret Ateşesi Ahmet Leblebiciler tarafından servis edildi. İftar yemeğine ofis çalışanlarının aileleri ile çok sayıda misafirde katıldı.

İftar sonrası İstanbul Dostluk Yetimhanesi’nden gelen misafirler ofis bahçesinde çaylarını içip bir müddet daha oyun oynadıktan sonra TİKA çalışanları tarafından uğurlandılar.

Sonraki Haber

Moğolistan’da Engelli Öğrenciler Okuluna TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’da engelli çocukların sosyal hayata uyum sağlamaları, kişisel ve bedensel gelişimlerine katkı amacıyla İşitme Engelliler Okulu’nun sanat ve gösteri salonunun tadilat ve donanımını gerçekleştirdi. TİKA tarafından Moğolistan’da İşitme...