Haberler

09 Mayıs 2019

Afganistan’da Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen ‘Hoş geldin Bebek’ ve ‘Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri’ kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri sona erdi.

Afganistan’nın Mezarı Şerif Ofisine bağlı 9 vilayetinin Devlet Hastanelerinin yenidoğan servislerinde görev yapan personelin bilgilerini artırmak ve bölgede yenidoğan bebeklere sunulan sağlık hizmetinin kalitesini yükseltmek amacıyla eğitimler düzenlendi.

TİKA ve Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) işbirliğiyle düzenlenen seminerlerde teorik eğitimlerin yanı sıra uygulama eğitimler de gerçekleştirildi. Bölge hastanelerinde bebeğe yenidoğan ünitelerinde görev yapan doktor, ebe ve hemşirelerden oluşan ve eğitimlerini tamamlayan 70 sağlık personeline sertifikaları törenle teslim edildi.

Sonraki Haber

"Kerkük Türkmen Eli Türklük Şöleni” Bakü’de düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Azeri – Türk Kadınlar Birliği işbirliğinde, Reşid Behbudov Tiyatrosunda Azerbaycanlı ses sanatçılarının katılımıyla "Kerkük-Türkmen Eli Türklük Şöleni” gerçekleştirildi. Düzenlenen Gece’ye, Bakü’de bulunan Irak Kerkük Türkmen Cephesi Başkanı...