Haberler

09 Mayıs 2019

"Kerkük Türkmen Eli Türklük Şöleni” Bakü’de düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Azeri – Türk Kadınlar Birliği işbirliğinde, Reşid Behbudov Tiyatrosunda Azerbaycanlı ses sanatçılarının katılımıyla "Kerkük-Türkmen Eli Türklük Şöleni” gerçekleştirildi.

Düzenlenen Gece’ye, Bakü’de bulunan Irak Kerkük Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, Azerbaycanlı Milletvekili Genire Paşayeva, Türk ve Azerbaycanlı akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları katıldı.

Gece’de, Irak Kerkük Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi ve Azerbaycanlı şair Sabir Rüstemhanlı’nın açılış konuşmalarının ardından Azerbaycan’ın tanınan Azerbaycanlı ses sanatçıları ve şairler, türküler ve şiirler seslendirdi, öğrenciler ise milli dansları icra ettiler.

Düzenlenen etkinlikte, ses sanatçısı Şemistan Alizamanlı’nın seslendirdiği şarkılar büyük alkış topladı.

Sonraki Haber

“Türk Dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri" Sempozyumu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Azeri – Türk Kadınlar Birliği iş birliğinde Bakü’de “Türk Dünyasının geleceğinde Kerkük ve Karabağ’ın yeri; jeopolitik çağrılar ve perspektifler” konulu uluslararası Sempozyum düzenlendi. Sadece Azerbaycan’ın değil, tüm...