Haberler

09 Temmuz 2015

Afganistan’da Ramazan Ayında Üç Eğitim Merkezine Gıda Yardımında Bulunuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Ramazan Ayında Afganistan’da Hadaf Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul – Kabil Dostluk Yetimhanesi, Kabil’de faaliyet gösteren Felah Talim ve Terbiye Merkezi ve Kabil’de faaliyet gösteren Yupek Yolu Vakfında kalan öğrencilere gıda ve sarf malzeme desteğinde bulundu.

TİKA, gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Hadaf Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul – Kabil Dostluk Yetimhanesi, Felah Talim ve Terbiye Merkezi ve Kabil’de faaliyet gösteren Yupek Yolu Vakfına gıda ve sarf malzemeleri teslim edildi.

Üç merkezde yaklaşık 300 öğrencinin barınma ve yiyecek ihtiyaçları ile temizlik malzemelerinden oluşan yardım, bu merkezlerin altı aylık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapıldı. Teslim töreninde, Afganistan Uyuşturucuya Karşı Mücadele Bakanı Salamet Azimi, Afganistan Parlamentosu Milletvekilleri Şükriye Paykan, İnayetullah Babür Farahman, Abdul Beşir Teyinç, Said Enver Sadat,  Muhammet Yusuf Sabır ve eğitim merkezlerinin idarecileri katıldı.

Törende Kabil Felah Talim ve Terbiye Merkezi Müdürü Abdulhadi Osmani, Hadaf Kültür Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul – Kabil Dostluk Yetimhanesinin Müdürü Mevlevi Abdulrahim Emiri ve Yupek Yolu Vakfının Müdürü Abdul Resul ile TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin arasında devir tutanakları imzalandı.

TİKA Kabil Koordinatörlüğünün bahçesinde düzenlenen tören hatıra resim çekilerek son buldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Karadağ'da Bir Günde 4 Açılış

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Karadağ'da gerçekleştirdiği Rojaye'deki Mekke-i Mükerreme Cami tadilatı, Rojaye Devlet Hastanesi Göz Kliniği, Rojaye Merkez Anaokulu ve Sultan 2. Murad Cami Hatırnamesi projelerinin açılışları yapıldı. TİKA, Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerle...