Haberler

19 Ekim 2022

​Afganistan’da Dünya Görme Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afganistan Görme Engellilere Refah ve Hizmet Birliği iş birliğinde Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü kapsamında Herat kentinde bir program düzenledi.

Aynı zaman Dünya Görme Engelliler Günü olarak da bilinen gün dolayısıyla düzenlenen farkındalık programına; T.C. Herat Başkonsolusu Sinan İlhan, Herat İl Kültür Müdürü Mevlevi Neimulhak Hakkani, Engelliler ve Şehitler Müdürü Mevlevi Abdulbari Ahundzade ve TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz ile görme engelli bireyler ve onların aileleri katıldı.

Programda söz alan T.C Herat Başkonsolusu İlhan, Türkiye’nin her zaman Afganistanlı engelli bireylerin yanında olduğunu kaydetti.

Kültür ve Bilgi Müdürü Hakkani, TİKA ve Türkiye’ye Afganistan’da gerçekleştirdikleri etkinliklerden ve yardımlarından dolayı teşekkür etti.

TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz de yapılan etkinliğin kendileri için çok anlamlı olduğunu ve buna vesile olmaktan övünç duyduklarını dile getirdi.

Deniz, “Yetimler, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere toplumdaki tüm bireyleri proje ve faaliyetlerle desteklemeye devam ediyoruz. Nitekim yakın zamanda Kadınlara Meslek Kazandırma ve Güçlendirme Merkezi’nin bakım ve onarımını ile İşitme Engelliler Mesleki Okulunun tadilat ve tefrişat işlerini yaptık. Gelecek yıl da Görme Engelliler Mesleki Okulu’na desteklerde bulunmayı planlıyoruz." şeklide konuştu.

Sonraki Haber

Somali'de Emniyet Personeline “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) iş birliğinde Türkiye’ye gelen Somali Emniyet Teşkilatı personeline yönelik “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” verildi. TİKA ve EGM iş birliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi...