Haberler

20 Ekim 2022

Somali'de Emniyet Personeline “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) iş birliğinde Türkiye’ye gelen Somali Emniyet Teşkilatı personeline yönelik “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” verildi.

TİKA ve EGM iş birliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında ülkemize gelen Somali Emniyet Teşkilatından 10 personele “Yolsuzlukla Mücadele Eğitimi” verildi. 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca verilen eğitimler sonunda Türkiye ile güvenlik iş birliği içerisinde olan ülkelerin emniyet teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve polis eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi amaçlandı.

Somali Emniyet Teşkilatı personelleri, TİKA’nın Ankara’da bulunan binasını ziyaret ederek Somali’de gerçekleştirilen proje ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Ziyarette söz alan Mohamed Hussein Hamud, TİKA’ya ve değerli Türk kardeşlerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Bu eğitimin Somali için çok önemli olduğunu söyleyen Hamud, eğitimle öğrenilen bilgilerin ülkelerinde yeni kurulan emniyet birimlerinde çok fayda sağlayacağını dile belirtti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Hayvancılık ve Tarım alanında Nijer’e Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ekoturizmi Geliştirme Derneği (AVEN) üyesi 11 Nijer vatandaşına küçükbaş hayvan ve tarımsal ekipman desteğinde bulunuldu. Birleşmiş Milletler verilerine göre nüfusunun yaklaşık yarısı yoksulluk sınırı altında yaşayan Nijer,...