Haberler

16 Temmuz 2019

15 Temmuz Şehitlerinin Hatırası Kenya’da Yaşatılıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasını Kenya’da düzenlendiği etkinlikler ile yaşatıyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Naoribi’de hatıra fidanlığı kuruldu, fotoğraf sergisi açılarak resepsiyon düzenlendi.

Kenya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 14-26 Temmuz tarihleri arasında Kenya’nın başkenti Nairobi ve Garissa’da Türkiye Nairobi Büyükelçiliği ve TİKA Nairobi Ofisi tarafından düzenlenecek etkinlikler ile anılıyor. T.C. Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu’nun da katıldığı etkinlikler kapsamında, Tecrübe Paylaşımı Programı vesilesiyle Nairobi’de bulunan tıp fakültesi öğrencileri ile North Highridge İlkokulu öğrencileri birlikte 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Fidanlığı oluşturdu.

Fidan dikiminin ardından TİKA Nairobi Ofisi’nde Kenyalı gazeteler ile buluşan büyükelçi Miroğlu, Kenya kamuoyuna FETÖ terör örgütü ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile ilgili önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz filmlerinin basın mensupları ile paylaşıldığı basın toplantısı sonrası15 Temmuz 2016’da milletimizin kazandığı demokrasi zaferini anlatan fotoğraflardan oluşan bir sergi açılarak, resepsiyon düzenlendi.

Sonraki Haber

Afganistan Mezarı Şerif’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından, Belh Üniversitesi  Türkoloji ( Türkçe ve Özbekçe) Bölümü Kütüphanesinde “ 15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Fotoğraf Sergisi”  düzenlendi. Fotoğraf Sergisinin açılışına...