Haberler

17 Temmuz 2023

15 Temmuz Şehitleri Irak’ta Anıldı

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Irak’ta 253 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Başkent Bağdat'ın önemli mekânlarından biri olan Yeşil Bölge'de, TİKA’nın destekleriyle 253 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, burada yaptığı açıklamada, Türkiye ve Irak dostluğuna yakışır bir ortak faaliyeti icra ettiklerini söyledi.

Türkiye'nin kalkınma projeleri anlamında nadide kuruluşu TİKA'nın öncülüğünde bu faaliyetin yapıldığına dikkati çeken Güney, çalışmaya imkân sağlayan Bağdat Belediyesi'ne de teşekkür etti.

Bağdat Belediyesi Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Muhammed el-Rubaiy de Irak'ta önemli faaliyetler gösteren TİKA'nın Yeşil Bölge'de böyle bir çalışmaya imza atmasından memnun olduklarını belirtti.

Irak ve Türkiye dostluğunun uzun yıllara dayandığını kaydeden Rubaiy, Bağdat Belediyesi olarak tecrübeli Türkiye belediyeleri ile ortak çalışmalar yapmayı arzu ettiklerini dile getirdi.

Mevlit programı ve fotoğraf sergisi

Fidan dikim etkinliğinin ardından yenileme çalışmaları TİKA tarafından tamamlanan İmam-ı Azam Camii’nde şehitlerimiz adına mevlit programı icra edildi.

Günün son programında Bağdat Türk Şehitliğinde 15 Temmuz 2016 gecesine ait fotoğrafların yer aldığı bir fotoğraf sergisi açıldı.

Sonraki Haber

Saraybosna'da 15 Temmuz Paneli Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle Bosna Hersek'te 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında yaşananların anlatıldığı "Dünyaya İlham Veren O Gece 15 Temmuz" isimli panel programı düzenlendi. Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, TİKA, Türkiye Maarif...