Haberler

18 Temmuz 2023

Saraybosna'da 15 Temmuz Paneli Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle Bosna Hersek'te 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında yaşananların anlatıldığı "Dünyaya İlham Veren O Gece 15 Temmuz" isimli panel programı düzenlendi.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, TİKA, Türkiye Maarif Vakfı (TMV) ve 15 Temmuz Derneği iş birliğinde "Dünyaya İlham Veren O Gece 15 Temmuz" isimli panel düzenlendi.

TMV'nin Saraybosna'daki kampüsünde düzenlenen panele; AK Parti İstanbul Milletvekili Ümmügülşen Öztürk, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ve 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Varank Arslantürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Panelde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Öztürk, 15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne ve TBMM'ye gerçekleştirilen saldırıların aslında milli iradeye karşı gerçekleştirilen saldırılar olduğunu belirtti.

15 Temmuz Derneği Başkanı Turunç ise hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında desteklerini ve dualarını esirgemeyen Bosna Herseklilere teşekkür etti.

FETÖ'nün insanları yıllarca din ile aldattığını ve 15 Temmuz’da örgütün haince kalkışmasıyla yüz yüze gelindiğini belirten 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Arslantürk, darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı’mızın çağrısıyla her yaştan insanın sokağa çıktığını, en küçük şehidin 15, en büyüğün de 65 yaşında olduğunu ifade etti.

Sonraki Haber

Herat’ta 15 Temmuz Şehitlerimiz İçin Anma Programı Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afganistan’ın Herat vilayetinde anma programı düzenlendi. Program öncesinde Herat’ta bulunan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”na her bir şehidin aziz ruhu için çam fidanı dikildi. Türkiye Cumhuriyeti...