Haberler

14 Temmuz 2018

15 Temmuz Darbe Girişimi Afrika Gine’de Anlatıldı

Gine’de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C. Konakri Büyükelçiliği, Türk Hava Yolları (THY), Maarif Okulları işbirliğiyle 15 Temmuz FETÖ’nün Darbe Girişiminin yıldönümü nedeniyle anma programı gerçekleştirildi.

Programa Gine Cumhuriyeti Başbakanı Dr. Kassıry Fofana, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Tibou Camara, İletişim Bakanı Amara Sompare, Aile ve Sosyal İşler Bakanı Meryem Sylla, Kültür ve Spor Bakanı ve  Gine Cumhurbaşkanlığı Protokol Şefi Armed Forces katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu anma programında öncelikle aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. FETÖ’nün Gine'deki oluşumları ve uzantıları anlatıldı. TİKA’nın 59 ülkedeki 61 ofisinde ve ayrıca eş zamanlı proje yürüttüğü 170'e yakın ülkede bu konuyla ilgili ne kadar faaliyet gösterdiği programlar düzenlediği belirtildi.

15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı 2 filmin izlendiği programda, FETÖ ve benzeri örgütler hususunda dikkatli olunması gerekliliği dile getirildi.

Başbakan Fofana, TİKA'ya gerçekleştirdiği faaliyetler için teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Sırbistan'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "Pedallar dostluk ve demokrasi için dönüyor" sloganıyla bisiklet yarışması yapıldı. Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Sırbistan Bisiklet Federasyonu tarafından Belgrad'daki...