Haberler

24 Mart 2021

Yatırım Ofisleri Arasında Tecrübe Paylaşım Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi iş birliğinde Kuzey Makedonya Yabancı Yatırımları Teşvik ve İhracatı Geliştirme Ajansı (Invest North Macedonia) personeline yönelik "Tecrübe Paylaşım Programı" düzenlendi.

Program kapsamında yatırım ofis ve ajanslarının temel fonksiyonları, teşkilat yapıları karşılıklı olarak ele alınırken Türkiye’nin uluslararası doğrudan yatırımları da tanıtıldı.

Kuzey Makedonya Yabancı Yatırımları Teşvik ve İhracatı Geliştirme Ajansını (Invest North Macedonia) temsilen sunum yapan Genel Direktör Dejan Pavleski, Türkiye ile ilişkilerimizi daha iyi bir noktaya taşıyacak her etkinliğin parçası olmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. Türkiye Yatırım Ofisiyle gerçekleştirilen bu program aracılığıyla tesis edilen ilişkilerin daha ileri düzeyde Türkiye ve Makedonya’da devam etmesini temenni ettiğini ifade etti.

TİKA’nın koordinasyonu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin katkılarıyla Bosna Hersek, Arnavutluk ve Kosova’nın ardından Kuzey Makedonya ile gerçekleştirilen Tecrübe Paylaşım Programlarının 2021 yılında farklı ülkelerle devam etmesi öngörülüyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kırgızistan’da Ata Sporuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kırgızistan'daki Ahıska Türklerinin kurduğu Kök Börü at oyunu takımına binicilik malzemesi desteği sağladı. Başkent Bişkek'e 100 kilometre uzaklıktaki Tokmok kentinde yaşayan Ahıskalı Türk gençlerinin kurdukları Kök Börü takımının 12 oyuncusuna TİKA; forma,...