Haberler

18 Mayıs 2018

Vietnam’da Eğitime Destek

Vietnam’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sadakataşı Derneği işbirliğinde tadilat ve donanımı gerçekleştirilen An Giang Kız Eğitim Merkezi hizmete açıldı.

TİKA’nın sivil toplum kuruluşları ile işbirliği projeleri kapsamında, Sadakataşı Derneği ile işbirliğinde inşaatı ve donanımı tamamlanan An Giang Kız Eğitim Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.  5 bin metrekare proje alanına sahip eğitim tesisi içerisinde kız ve erkek öğrencilerin eğitim alacağı iki adet bina bulunuyor. Merkezin kız bölümünün inşaatı ve donanımı TİĶA tarafından yapıldı. Donanım kapsamında sıra, masa, yazı tahtası, masa üstü bilgisayar, yazıcı, ranza ve gardırop, yatak takımı ve yemek masası alındı.

Kız öğrencilerin eğitim göreceği iki katlı binada alt ve üst katta her biri 45’er kişilik olmak üzere ikişer adet sınıf bulunuyor. Yaklaşık 90 milyon nüfusa sahip Vietnam’da 80 bin Müslüman bulunuyor ve yüzde 80’e yakını An Giang eyaletinde yaşıyor.  

Vietnam An Giang Eyaleti yetkilileri,  Müslümanlar için kutsal olan bu ayda böyle muhteşem bir eserin açılışına katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Böyle bir eserin ortaya çıkmasına vesile olan Türkiye halkına teşekkürlerini sundular.

Sonraki Haber

TİKA'dan Rohingya Müslümanlarına İftar Programı ve Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Rohingya Müslümanları için iftar sofrası kurularak, 1500 kişiye iftar ve 25 bin aileye gıda yardımında bulunuldu. TİKA, gerçekleştirdiği projelerle yaklaşık 60 yıldır yaşadıkları bölgelerde sorun yaşayan Rohingya Müslümanlarının...