Haberler

22 Haziran 2017

Ürdünlü Türkiye Dostları İftarda Biraraya Geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün’de bulunan Türkiye Dostlarına iftar programı düzenlendi.

TİKA, Ramazan ayı çerçevesinde faaliyet coğrafyasında düzenlediği iftar programlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Ürdün’de bulunan Türkiye Dostlarına iftar programı düzenlendi.

İftar programına başta, Tarım, Enformasyon, Çalışma ve Turizm ile Eski Eserler, Telekomünikasyon, Maliye ve Kültür ve Ulaştırma Bakanları, Ürdün Parlamento Türkiye Dostluk Gurubuna mensup 12 milletvekili, Ürdün İş Adamları Cemiyeti Başkanı, Kraliyet yardım ve kuruluş temsilcileri, Unruwa yetkilileri, başta Amman Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Salt ve beş ayrı şehrin belediye başkanları,    bürokratlardan iş adamlarına, uluslararası kuruluşların temsilcilerinden STK temsilcileri den oluşan yaklaşık 200 kişi TİKA’nın düzenlediği Türkiye Dostları iftarında bir araya geldi.      

İftar programı konuşan Türkiye Amman Büyükelçisi Murat Karagöz, 2017 yılının Türkiye ile Ürdün arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 70. Yılı olduğuna vurgu yaparak, Türkiye ile Ürdün’ün geçmişe dayanan tarihi, kültürel bağlarının bulunduğunu,  iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için TİKA’ya önemli bir rol üstlendiğini söyledi. Programa katılan Bakanlar, Milletvekilleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ise çok kısa bir süre önce faaliyetlerine başlayan TİKA’nın toplumun çeşitli kesimlerini bir araya getirme ve Ürdün ile Türkiye arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri kurduğu için minnet ve teşekkürlerini ifade ettiler. 

Sonraki Haber

TİKA Kenyalı Müslümanlara İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya'nın gecekondu mahallelerinde yaşayan yüzlerce Müslümana iftar verdi. Başkent Nairobi'nin Eastleigh semtindeki bir gecekondu mahallesindeki camide verilen iftara, Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke ve TİKA'nın Nairobi Koordinatörü Emre Yüksek...