Haberler

14 Haziran 2017

Ürdün’de Yetim ve Kimsesiz Çocuklar TİKA’dan İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün’de bin yetim ve kimsesiz çocuğa iftar programı ve bayramlık dağıtım etkinliği düzenlendi.

TİKA tarafından Ramazan ayı münasebetiyle, Ürdün’de bulunan bin yetim ve kimsesiz çocuğa iftar programı ve bayramlık dağıtım etkinliği düzenlendi. Kalkınma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren ve Ürdün’de 65 şubesi bulunan, 11 bölgede yaklaşık 300.000 insana hizmet eden İslami Hayır Vakfı, Al Hüseyin Yetimhanesi ile birlikte bin yetim ve kimsesiz çocuğa iftar programı düzenlendi ve bayramlık kıyafetler teslim edildi.

Etkinliğe, Ürdün Kalkınma ve Sosyal Politikalar Bakanı Wajih Azaizeh, Amman İl Gençlik ve Spor Müdürü Dr. Hüseyin Cubur, Türkiye Amman Büyükelçiliği’ni temsilen Başkonsolos Mücahit Şenol, TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Tolga Keskin, UNRWA Kuzey Amman Bölge Sorumlusu Waleed Al Hijjawi ve Vakıf temsilcileri katıldı.

Türkiye’nin mülteciler ülkesi konumunda olan Ürdün’de gerçekleştirdiği projelerin çok önemli olduğunu vurgulayarak Ürdün ile Türkiye arasındaki tarihi bağlara atıf yapan TİKA Amman Koordinatörü Mehmet Sıddık Yıldırım, Ürdün’e yönelik faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Ürdün’de çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren TİKA, mültecilere, yoksul ailelere, yetim ve kimsesiz çocuklara yönelik sosyal projelere özel bir ihtimam gösteriyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Afganistan’da İftar Programları Devam Ediyor

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesine ait olan vilayetlerinde, Ramazan ayı dolaysıyla iftar programları düzenleniyor. Ramazan ayı dayanışma ve paylaşmayı ayı olduğundan dolayı TİKA’nın yardım programları devam ediyor. Belh Vilayeti Mezar-ı...