Haberler

14 Haziran 2018

Ürdün’de İftar Programı ve Gıda Yardımları

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün’de farklı yetimhanelerdeki 1000 çocuk için düzenlediği iftar programlarını tamamladı.

TİKA, dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak düzenlemiş olduğu yardım programları çerçevesinde Ürdün Çocuk Müzesi'nde 1000 çocuk için iftar düzenledi.

Ürdün’ün farklı şehirlerinde bulunan yetimhanelerden getirilen çocuklar iftar öncesinde müzedeki eğitici sergileri gezdikler ve bilim, teknoloji, doğa ve sanat alanlarındaki interaktif etkinliklere katıldılar. Çocuklara resim defteri ve boya kalemleri hediye edildi. Çocuklar, müzede düzenlenen iftar programında eğlenceyi ve öğrenmeyi bir arada yaşadıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. 

Ürdün’de 1.500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunuldu

TİKA, dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak düzenlemiş olduğu yardım programları çerçevesinde Ürdün genelinde bulunan 1500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Amman, İrbid, Salt, Ma’an ve Madaba şehirlerinde, Ürdünlü ailelere, Suriyeli ve Filistinli mültecilere gıda kolisi dağıtıldı.

Son dağıtım 10 Haziran 2018 tarihinde Salt şehrinde Türk şehitliği yakınında gerçekleştirildi. Salt şehri, Birinci Dünya Savaşı sırasında şehit olan 300 askerimizin kabrinin bulunduğu Türk Şehitliğine ev sahipliği yapıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tanzanya ve Zanzibar’da İftar ve Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Zanzibar Adası ve Tanzanya’da Müslümanlara iftar programı düzenleyerek gıda yardımında bulundu. TİKA, Zanzibar Adasının köylerinde 1.000 adet gıda kolisi dağıttı. Yapılan 13 tonluk gıda kolisi dağıtımına Zanzibar Cumhurbaşkanı Yardımcısı...