Haberler

05 Haziran 2015

Uluslararası Kerbela ve Hz. Hüseyin Sempozyumuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı işbirliğinde Ankara’da gerçekleştirilen Uluslararası Kerbela ve Hz. Hüseyin Sempozyumu kapsamında dünya çapında Alevi-Bektaşi kanaat önderleri bir araya geldi.

Dünyanın farklı coğrafyalarında birçok alanda yüzlerce önemli projeye imza atan TİKA, faaliyetlerine devam ediyor. TİKA’nın destekleriyle Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Ankara’da gerçekleştirilen Uluslararası Kerbela ve Hz. Hüseyin Sempozyumu kapsamında dünya çapında Alevi-Bektaşi kanaat önderleri bir araya geldi.

Sempozyum İranlı sanatçılar tarafından verilen Kerbela ve Hz. Hüseyin konulu bir dinleti ile başladı. Yurtiçi ve yurtdışından katılan bilim adamlarınca toplam 54 bildirinin sunulduğu sempozyuma Azerbaycan, İran, Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Bulgaristan, Makedonya, Almanya, Norveç ve Macaristan’dan konunun uzmanı isimler katıldı.

Sempozyumda, Kerbela ve Hz. Hüseyin konusunun bilimsel olarak ele alınması akademik çevrelerce takdirler karşılandı. Yurtdışından sempozyuma katılan bilim adamları Türkiye’nin sempozyuma verdiği desteğin önemini vurguladı. 

 

 

 

 

Sonraki Haber

Moldova’da Gümrük İdaresi Uzmanlarına Seminer Verildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Moldova Gümrük İdaresi ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ortaklığında yürütülen işbirliği programı kapsamında Moldova’da hudutlardaki gümrük uygulamaları ve kaçakçılığın önlenmesi konularında Kişinev’de bir seminer programı düzenlendi. Türkiye ile...