Haberler

10 Kasım 2020

Türkiye Güvenlik Alanındaki Tecrübesini Kazakistan ile Paylaşıyor

"Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği" projesi kapsamında #TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde 20 Kazakistan Emniyet mensubuna çevrimiçi “Siber Suçlar Soruşturma Eğitimi” verildi.

02-04 Kasım 2020 tarihlerinde Kazakistan  emniyet mensubu 20 kursiyere yönelik düzenlenen “Siber Suçlar Soruşturma Eğitimi” kapsamında, Soruşturmaya Giriş, Yasadışı Bahis Mevzuatı, Çocuk İstismarı Mevzuatı, Bilişim Sistemleri Suçları Mevzuatı, Suç Gelirleri ile Mücadele  Mevzuatı, Ödeme Sistemleri Suçları Mevzuatı konularına ilişkin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Çevrimiçi eğitim programı açılışına Kazakistan Cumhuriyeti Başsavcılığı Hukuku Koruma Organları Akademisi Profesyonel Eğitim Eğitim Enstitüsü Müdürü Magomed Akayev, Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli ile Kazakistan Program Koordinasyon Ofisi Koordinatör Yardımcısı İslam İsmail katıldı.

Katılımcılar siber tehditlerin artış gösterdiği günümüz ortamında, bilgi güvenliği ile yüksek teknoloji alanındaki suçlarla mücadelede etkinliğin artırılması konularının ele alınarak, iki ülke kurumları arasında karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanmasında rol almalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

TİKA tarafından 2009 yılından bu yana Kazakistan’da 35 kurs ile 623 kursiyere eğitim verildi.

 

Sonraki Haber

“Geleceğe Nefes” Dünyaya Nefes Oluyor

“Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) 25 ülkede geleceğe 20.000 nefes oluyor. Türkiye doğa için ürettiği projeleriyle küresel anlamda da sorumluluk almaya devam ediyor. Kazakistan’dan Malta’ya Azerbaycan’dan Kuzey Makedonya’ya Geleceğe...