Haberler

28 Mayıs 2020

Türkiye'den Paraguay'daki Bakıma Muhtaç Çocuklara Destek

Paraguay’da Yardıma Muhtaç Çocuk Evlerinde kalan çocukların kış mevsimine girmeden önce gerekli olan kıyafet ihtiyacı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından karşılandı.

Paraguay Çocuk ve Gençlik Bakanlığına bağlı, Yardıma Muhtaç Çocukların Bakımı Programı çerçevesinde Paraguay’ın çeşitli şehirlerinde faaliyet gösteren dört farklı hizmet noktasında kalan çocuklara bayram yardımları kapsamında kışlık kıyafetler temin edilerek çocuklara teslim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Asuncion Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen yardımların teslim edilmesi için tertip edilen programlar Paraguay Çocuk ve Gençlik Bakanı Teresa Martínez ve T.C. Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy, Çocuk ve Gençlik Bakan Yardımcısı Eduardo Escobar, katılımları ile gerçekleşti. Başkent Asuncion'a 4 saat uzaklıkta Caaguazu şehrinde yaşayan Ponta Pora Yerlilerine yapılan yardım törenine ise hem bölge halkı hem de kabile şefi Cristino Duarte katıldı.

Bakan Martínez Ñemity Çocuk Sığınma Evinde yaptığı konuşmada Paraguay’da kış ayları başlamadan gelen bu yardımın zamanlamasının önemine vurgu yaprak, “bu yardımı aynı zamanda, ‘hepimiz sorumluyuz’ sloganı ile yeni başlattığımız çocuk ve gençlerimize yönelik şiddet ve istismarı engelleme kampanyamıza bir katkı olarak kabul ediyor ve hem Türkiye’nin Asuncion Büyükelçiliğine hem de TİKA’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Büyükelçi Ersoy ise, özellikle Türkiye’nin pandemi sürecindeki uluslararası yardımlarına dikkat çekerek, “salgın sürecinde 82 ülkeye yardımda bulunduk. Bugün burada Çocuk Bakanlığının düzenlediği kampanyaya yardımcı olabildiğimiz için bizler de çok mutluyuz. Tüm dünyada yaşanan bu krizde en çok yardıma ihtiyaç duyanlar, savunmasız durumdaki çocuklardır.” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan Tarımına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın Hentii Vilayetinde 250 tonluk yer altı sebze deposu inşa ederek 500 üyesi olan Hentii Sebze Yetiştiricileri Kooperatifine destekte bulundu. Başkent Ulanbator’dan yaklaşık 338 km’lik mesafede bulunan Hentii...