Haberler

02 Ağustos 2021

Türkiye Bosna Hersek Kardeşlik Günleri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) destekleri ve  Bosna Türkiye Kardeşlik Derneği organizasyonu ile 30-31 Temmuz 2021 tarihlerinde Mostar şehrinde "10. Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri" etkinliği düzenlendi.

Tarihi Mostar Köprüsü'nde gerçekleştirilen etkinliğe binlerce kişi katıldı. Etkinlik kapsamında Türk şarkıcılar Mustafa Ceceli ve Orhan Çakmak'ın yanı sıra koro ve mehter takımı sahne aldı.

Mostar çarşısında gerçekleştirilen kortej ile başlayan etkinlikte, Türk kültür ve geleneklerini tanıtmak amacıyla kurulan stantlarda ziyaretçilere şerbet, baklava ve lokum ikram edildi.

Etkinliğe katılan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Türkiye'nin Mostar Başkonsolosu Yaşar Ergün ve Hersek-Neretva Kantonu Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı Rasid Hadzovic’in yaptıkları konuşmalar ile iki ülke arasındaki sıcak ilişkilere değindi.

Her yıl farklı şehirlerde düzenlenen etkinlik, Bosna Herseklilere geleneksel Türk okçuluğunun da tanıtılması ile sona erdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ekvador’da Bağımlılıkla Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ekvador'un başkenti Kito'da Bağımlılık Önleme Merkezinde kurulan ‘BellARTE’ Eğitim Birimi'ne mobilya ve mesleki malzeme desteği sağladı. TİKA tarafından yürütülen Güney Amerika Bölgesinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Programı kapsamında Kito...