Haberler

27 Haziran 2017

Türkiye’den Moğol Polislere Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Moğol Polislere Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Eğitim Programı düzenlendi.

Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü ile TİKA işbirliğinde Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında Ulanbator’da düzenlenen “Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri” konulu eğitim programına Moğolistan Emniyet Genel Müdürlüğünden 15 yönetici emniyet amiri katıldı.

“Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri” konulu eğitim programda Güvenlik Yönetimi ve Eğitimi Araştırma Merkezi 4. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Ayasılı ve Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Yardımcı Doç. Dr. Seda Özyıldız tarafından bir hafta süreyle eğitim verildi.

Bahse konu eğitim programı kapsamında liderlik kavramı ve lider-yönetici ayrımı, kriz yönetiminde liderlik, müzakere teknikleri, durumsal teknik uygulamaları, liderlikte iletişim becerileri, toplantı ve zaman yönetimi, proje ve ekip yönetimi, personel yönetimi ve liderlikte kişisel gelişim konularında bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuldu.

Eğitim programı sonunda, T.C. Ulanbator Büyükelçisi M.Ahmet Yazal, TİKA Ulanbator Koordinatörü Veysel Çiftci ve Moğolistan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Polis Albay Ç. Boldbaatar’ın katıldığı törenle katılımcılara sertifikaları verildi.

Sonraki Haber

TİKA ‘dan Çad’a Mesleki Teknik Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Çad’daki projelerine bir yenisini daha ekleyerek başkent Encemine’ de bulunan Encemine Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde inceleme ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. TİKA ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı arasında...