Haberler

11 Ocak 2022

Türk Standartları Sudan İle Paylaşılıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından organize edilen ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Ankara’da Sudan Standartlar ve Metroloji Kurumu personeline 5 gün süreyle “Standardizasyonda Temel Hususlar” başlıklı eğitim verildi.

TİKA tarafından yürütülen Kalite Denetim Sistemleri Eğitim Programı (KALDEP) kapsamında Sudan Standartlar ve Metroloji Kurumu’nun personeline yönelik düzenlenen eğitim programında; ulusal, bölgesel ve uluslararası standardizasyon, ticarette teknik engeller, bölgesel ve uluslararası standartların adapte edilme süreçlerinde sunumlar yapılarak standardizasyonun temel hususlarına yönelik konular ele alındı.

Sudan’da muhtelif alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Sudan’ın standart oluşturma ve geliştirme iradesine katkı sağlamakta ve bu yolla Türkiye ile Sudan arasında bu alandaki ilişkilerin geliştirilmesine destek vermektedir. Bu kapsamda, önümüzdeki dönemde de Sudan Standartlar ve Metroloji Kurumu’na yönelik çeşitli eğitim programlarının ve projelerin devam etmesi öngörülmektedir.

Sonraki Haber

TİKA’dan, Kolombiyalı Kadınların Güçlendirilmesi Projelerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kolombiya Cumhuriyeti Başkan Yardımcılığı ile Başkanlık Kadın Eşitliği Konseyi iş birliğinde ülkenin farklı bölgelerinde Kolombiyalı kadınların güçlendirilmesine yönelik iki proje hayata geçirildl. Kolombiya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Kadın...