Haberler

30 Ekim 2019

Türk Dünyası Şairleri Tokat’ta Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Türk kültürünün ve edebiyatının önemli bir kısmını oluşturan Türk şiirini gelecek kuşaklara aktarmak için Türkçe konuşan ülkelerin şairlerini davet ederek edilerek Tokat’ta Türk Dünyası Şairler Buluşması gerçekleştirildi.

Tokat Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Irak, Makedonya, Moldova ve Suriye olmak üzere 12 ülkeden gelen şairler katıldı.

Tokat Valisi Ozan Balcı, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bilime, kültüre ve sanata dost olarak bu faaliyetleri her zaman destekleyeceğiz." dedi.

Programda, Anayasa Mahkemesi Üyesi Doç. Dr. Recai Akyel, AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin de yer aldı.

Sonraki Haber

Hırvatistan’daki Türkoloji Öğrencilerinden Türkiye Ziyareti

Türkiye’ye Dil-Edebiyat-Kültür-Tarih Gezisi gerçekleştiren Zagreb Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğrencilerine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ulaşım desteği sağlandı. Zagreb Üniversitesi Felsefe Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkoloji Bölümünde eğitim alan Türkoloji Öğrencileri Kulübü üyesi...