Haberler

04 Mart 2014

TİKA'ya İletişim Profesyonellerinden Gümüş Madalya

2012 Yılı Türkiye Kalkınma Yardımları Raporu 24 farklı ülkeden 6000’den fazla katılımcının tasarım dalında değerlendirildiği yarışmada Gümüş Tasarım Ödülü kazandı. Ayrıca, En İyi 100 Tasarım sıralamasında 40. olma başarısı elde etti.

Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından, iletişim ve tasarım alanında en iyi uygulamaları belirlemek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 6000’den fazla çalışmanın değerlendirildiği “Vision Awards” yarışmasında, “2012 Yılı Türkiye Kalkınma Yardımları Raporu” hükümet ve kamu sektörü adına hazırlanan raporlar arasında Gümüş Tasarım Ödülü’ne değer bulundu. Aynı kategoride Platin Tasarım Ödülü’nü Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan rapor elde ederken, Bronz Tasarım Ödülünü ise Güney Kore İthalat-İhracat Bankası kazandı.

Ayrıca 2012 Yılı Türkiye Kalkınma Yardımları Raporu, en iyi 100 rapor sıralamasında ise 40. sırada yer aldı. 2012 Vision Awards’a kamu ve özel sektörden birçok kurum ve şirket büyük bir ilgi gösterdi. Bu kapsamda, 2012 yılı için 24 ülkeden 6000’den fazla başvuru yapıldı.

Türkiye’nin her geçen yıl artan resmi kalkınma yardımlarının şeffaf bir şekilde Türkiye ve dünya kamuoyu ile paylaşılması amacıyla hazırlanan ve temel bir referans kaynağı olma özelliğine sahip “Kalkınma Yardımları Raporu” TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Raporlama ve Koordinasyon birimi tarafından hazırlandı.

Sonraki Haber

Ortak Tarihin İzinde Karabağ Kültürel Etkileşim Projesi Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Bakü Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Bolvadin yöresinde yapılan ilk aşama saha araştırmalarıyla birinci aşaması tamamlanan Dağlık Karabağ ve Afyonkarahisar Bolvadin ve Karabağ Köyleri Kültürel Etkileşim Projesi devam ediyor. TİKA tarafından...