Haberler

19 Eylül 2014

TİKA'nın Irak'taki İnsani Yardım Çalışmaları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından temin edilen giysi, yatak ve beyaz eşyadan oluşan yardımlar, sığınmacılara dağıtılmak üzere Kerkük’te yapımı devam eden çadır kampa bırakıldı.

TİKA, Irak’taki insani yardım çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından temin edilen giysi, yatak ve beyaz eşyadan oluşan yardımlar, sığınmacılara dağıtılmak üzere Kerkük’te yapımı devam eden çadır kamp yetkililerine teslim edildi.

TİKA ekibi, Kerkük’ün 10 kilometre güneydoğusunda yer alan Leylan kasabasında kurulan kampa yerleştirilecek sığınmacılar için insani yardım malzemesi hazırladı. Biner adet erkek, kadın ve çocuk kıyafeti, temizlik malzemesi, 60’ar adet buzdolabı, mutfak seti ve elektrikli ocak, 120 klima ve 1000 adet yastık, yorgan ve yataktan oluşan yardımlar çadır kampa bırakıldı.

TİKA heyeti gelecek hafta magdur ailelere gıda paketi desteği ile yardımlarına devam edecekleri ni ifade ettiler. Bölgede TİKA ile birlikte çalışan Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi de çadır kampın yapımında son aşamaya geldiklerini, sadece elektrik tesisatı ile mobil tuvaletlerin kaldığı ifade etti. Mehdi, çalışmalara AFAD ve Kızılay’ın da destek verdiğini dile getirdi.

Sonraki Haber

Yemen'de Eğitim Alanında Faaliyetler Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Yemen Öğrenciler Birliği işbirliğinde Yemen’in başkenti Sanaa’da, Türkiye’de okuyan ve bu yıl Yemen Yüksek Öğretim Bakanlığı bursu ile 23 farklı Türk üniversitesinde eğitim görecek 95 öğrenciye tanışma ve...