Haberler

27 Ağustos 2014

TİKA'nın Gazze'ye Yardımları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gazze`ye yardım kampanyası kapsamında hazırlanan ilâç ve gıda malzemeleri, Gazze`deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

İsrail’in 7 Temmuz’dan bu yana düzenlediği saldırılar neticesinde gündelik yaşamın sürdürülemez bir hal aldığı Gazze’de ihtiyaç duyulan ilâç ve gıda malzemeleri temini için yoğun çaba sarf eden TİKA, bölge ofisi aracılığıyla gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Bu çerçevede, özellikle kadın ve çocuklar için temizlik ve hijyen maddeleri ile konserve türü gıda maddelerinden oluşan yardım malzemeleri, başta şiddetli bir yıkıma tabi tutulan Şucaiyye semti olmak üzere, Gazze’de mukim 10 000 aileye ulaştırılmaya başlandı. 12 tırdan oluşan malzemlerin yoğun uğraşlar sonucunda Filistin genelinden temin edilerek Kerem Şalom kapısından Gazzeye girişi sağlandı.

Ayrıca, Gazze’de yoğun ihtiyaç duyulan ilâç ve tıbbî yardım malzemeleri de söz konusu yardım faaliyetleri kapsamında, Gazze Hükûmeti Sağlık Bakanlığına bağlı Eczacılık Genel Müdürlüğünun ilaç ve tıbbi yardım malzemeleri deposuna teslim edildi.
Türk halkının Gazze’ye yardım faaliyetleri, TİKA aracılığıyla artarak devam edecek.

Sonraki Haber

Afganistan'da Sağlık Alanında Faaliyetler Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Afganistan’da 20 köyün bağlı olduğu Çarasyab İlçesi’nin Çaman Sağlık Ocağı’nın tadilatı yapılarak ilçenin sağlık alanında yaşadığı sorunların çözümüne destek olundu. TİKA, Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu...