Haberler

05 Ekim 2014

TİKA'dan Yemen'e Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Yemen’de yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtımı yapıldı.

Birleşmiş Milletler raporlarına göre acil insani yardıma muhtaç ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan ve açlık sınırı altında 3 milyondan fazla insanın bulunduğu Yemen’de, TİKA tarafından zaman zaman yapılan gıda yardımları bu sefer Mahvit ve Cawf ilindeki ihtiyaç sahipleri ile buluşturuldu.

TİKA, Yemen’de pekçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerini sürdürürken, acil insani yardıma ihtiyaç duyulan bölgelerde de ihtiyaç sahiplerini unutmuyor. Yemen’de başarılı projelere imza atan TİKA, istikrarsızlığın ve iç çekişmelerin sürdüğü bölgelerde çeşitli gıda malzemelerinden oluşan erzak paketleri, toplamda 11 köyde yaşayan 400 muhtaç aileye teslim edildi.

Bugünlerde siyasi istikrarsızlık yaşayan Yemen’in içerisinde bulunduğu karışıklıklar ve işsizliğin yoğun olarak yaşandığı başkent dışı bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerini yanlız bırakmayan TİKA, ülkenin kalkınmasına yönelik çalışmalarının yanı sıra ülkedeki kargaşadan etkilenen ve kırsal kesimlerde imkansızlıklar içerisinde bulunan ihtiyaç sahiplerini de unutmadı.

TİKA, her zaman Yemen’deki kardeşlerinin yanında olduğunu göstererek, Yemen’in Cewf İli Berati’l-İnan İlçesi’ndeki dağlık bölgedeki 5 köyü ve Mahwit ili merkeze bağlı 6 köyü kapsayacak şekilde 400 aileye gıda dağıtımı gerçekleştirdi. Bölge Muhtarları ve Beyt El-Turki eşrafı ile ortaklaşa ihtiyaç sahipleri tespit edilip, başta kendi köyleri olmak üzere civar köylerdeki fakir, yetim, dul ve kimsesizlere gıda dağıtımları yapıldı.

Sonraki Haber

Afganistan'da Genel Cerrahi Alanında Sağlık Kampı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Yeryüzü Doktorlarının katılımıylaKabil El-Hayat Hastanesinde Genel Cerrahi alanında sağlık kampı düzenlendi. Afganistan’da özellikle sağlık alanında önemli projeleri imza atan TİKA tarafından Yeryüzü Doktorlarının katılımıyla Kabil El-Hayat Hastanesinde Genel...