Haberler

18 Haziran 2013

TİKA'dan Priştine Adem Jasharı Havaalanı Polislerine Pasaport Kontrolü Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Kosova İçişleri Bakanlığı Kosova Polisi Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Priştine Havaalanında görevli Kosova polisine pasaport kontrolü eğitimi verildi.

Kosova polisinin kapasitesinin arttırılması ve Priştine Adem Jashari havaalanına gelen yabancıların yaşadığı sorunları gidermek amacıyla TİKA, Kosova İçişleri Bakanlığı Kosova Polisi Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Priştine Havaalanında görevli Kosova Polisine yönelik eğitim programları devam ediyor.

Ocak ayında TİKA desteği ile Priştine Havaalanı’nda çalışan 16 kişilik yönetici personelin İstanbul’daki eğitiminin tamamlanmasının ardından, Ankara’da  6 gün süren, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen pasaport kontrolü eğitimine Priştine Havaalanı’nda görevli 12 personel katıldı. Pasaport Kontrolü’nde çalışan personele yönelik eğitim programı kapsamında havaalanı, gümrük ve pasaport kontrol işlemlerine ait teorik ve pratik bilgiler verildi.

Türkiye’nin bu alandaki tecrübe ve deneyimlerinin Kosova’ya aktarılması açısından büyük öneme sahip eğitim projeleri ilerideki dönemlerde de devam edecek.

Sonraki Haber

Büyük Selçuklu Mirası Projesi'nin Tanıtımı Yapıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Konya Aydınlar Ocağı Derneği işbirliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde gerçekleştirilen Büyük Selçuklu Mirası projesinin ilk etabı tamamlandı. 320 Selçuklu eserinin fotoğraf ve video ile belgelendiği ve 180 dakikalık...