Haberler

01 Kasım 2012

TİKA'dan Kenya'da Eğitime Katkı Sağlayacak Proje

Kenya’da farklı sivil toplum kuruluşları insani yardım, mültecilere gıda desteği ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Holistic Eğitim Vakfı da bunlardan biri. Vakıf 2005 yılından bu yana Kenya’da faaliyet eğitim ve kültür alanında faaliyet gösteriyor. Vakıf Kenya’da yaşayan Müslümanların eğitim alanında yaşadığı sorunlara kalıcı çözümler getiriyor.

Vakfın Nairobi’de bulunan Lisesi’nde Kenya eğitim sistemine uygun olarak eğitim veriyor. 40 öğrenci kapasiteli okulun Mombasa ve Malindi’de bulunan şubelerinde ise muhasebe, İngilizce ve bilgisayar eğitimi veriliyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Holistic Educational Trust Vakfı Lisesine teknik malzeme desteği sağlandı. Mombasa ve Malindi’de bulunan merkezlerinin ihtiyaç duyduğu teknik malzemeler, vakıfta öğrenim gören toplam 100 öğrencinin eğitiminde kullanılmak üzere vakıf yetkililerine teslim edildi.

TİKA tarafından yapılan eğitim materyali hibesinin Kenya’daki mevcut eğitim sisteminin iyileşmesine katkı sağlayacak.

Sonraki Haber

Arnavutluk'ta Orman Zararlıları ile Biyolojik Mücadele Projesi Başladı

Arnavutluk’ta binlerce hektarlık orman alanı zararlı böceklerin verdiği tahribattan olumsuz etkileniyor. Orman zararlılarının sebep olduğu tahribatların önlenmesine ilişkin kimyasal maddelerle yapılan mücadelelerin yetersiz kalması, ekolojik dengeye ve hayvanlara zarar veriyor. Bu çerçevede, Türkiye’de orman zararlılarına...