Haberler

26 Eylül 2014

TİKA'dan Gazze'de Yeni Eğitim Öğretim Yılına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle 10000 Gazzeli öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA, Gazze’ye yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Gazze’de yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle 10 000 Gazzeli öğrenciye, içinde defter, kalem, silgi gibi kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantası hediye edildi. İsrail tarafından 51 gün boyunca yoğun saldırıya maruz kalan Gazze’nin kuzey ve güney bölgelerinin tamamına sağlanan yardım faaliyeti, başta Şucaiye mahallesi olmak üzere saldırıdan en fazla etkilenen bölgelere yoğunlaştı.

Söz konusu saldırıların doğrudan etkisi altında kalan bölgelerde oldukça kısıtlı imkanlar altında sürdürülmeye çalışılan eğitim-öğretim faaliyetleri, saldırılar sonucu evlerini kaybeden Gazzeli sığınmacıların barınmalarına tahsis edilen okullarda devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından bölgede öğrencilerin eğitim alanında ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor. TİKA, tüm olumsuz koşullara rağmen, Gazze’de gündelik yaşamın nitelikli bir seviyeye kavuşması için gayretlerini sürdürecek.

Sonraki Haber

Duşanbe'de Aşçılık ve Servis Hizmetleri Eğitim Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tacikistan Cumhuriyeti Çalışma, Göç ve Nüfus İşleri Bakanlığı talebi üzerine Tacikistan’ın Başkenti Duşanbe’de Aşçılık ve Servis Hizmetleri Eğitim Programı düzenlendi.  TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde kamu, kurum ve kuruluşların...