Haberler

11 Nisan 2017

TİKA Yaounde’deki Kimsesiz Çocukların Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun’un başkenti Yaounde’de bulunan Kimsesiz Çocuklar Yurdu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Kamerun’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun’da farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA, kimsesiz çocukları da unutmadı. Bu çerçevede TİKA tarafından Yaounde’de bulunan Kimsesiz Çocuklar Yurdu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Kamerun Sosyal İşler Bakanlığı’na bağlı olarak 1980’li yıllarda kurulan merkezden, aileleri tarafından terk edilen ve aralarında çok sayıda zihinsel ve fiziksel engeli de olan, yaklaşık 60 çocuk faydalanıyor.

TİKA’nın inşaatını ve donanımını yaptığı yemekhane ve mutfak farklı yaş gruplarındaki çocuklar için uygun bir şekilde tasarlandı. Yemekhane bünyesinde donanımlı bir mutfak da oluşturuldu.

Çocukların beslenmesi konusunda sıkıntı yaşayan merkezin fiziki koşullarının iyileştirilmesiyle, buradaki kimsesiz çocukların düzenli yemek yiyebilecekleri bir alana kavuşmaları sağlandı.

Sonraki Haber

TİKA ve BİSEG İşbirliğinde Nijer’e Sağlık Çıkartması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile BİSEG Gönüllüler Platformu işbirliğinde 50 kişiden oluşan gönüllü ekip Nijer'in Tessaoua ve Aguié bölgelerinde 15 gün süre ile sağlık hizmeti verdi. Nijer’de ihtiyaç duyulan sağlık operasyonlarını gerçekleştirmek, sağlık...