Haberler

05 Mart 2019

TİKA ve TRT’den Balkan Ülkeleri Medya Mensuplarına Eğitim

TİKA ve TRT’den Balkan Ülkeleri Medya Mensuplarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Radyo Televizyonu (TRT) işbirliğinde düzenlenen medya eğitimleri kapsamında Balkan ülkelerinden gelen medya mensuplarına Ankara’da kameramanlık eğitimi veriliyor.

Medya Teknikleri Eğitim Programı (METEP) kapsamında TİKA ve TRT işbirliğinde yürütülen eğitimler 31 Mart’a kadar devam edecek. Bosna-Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Hırvatistan’dan gelen 25 kişilik ilk grup eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.  

Medya mensuplarına kameramanlık, ışık yönetmenliği, ses yönetmenliği ve görsel medya bilişim teknolojileri başlıklı eğitim programları TRT binasında teorik ve uygulamalı olarak anlatılıyor.

Türkiye’ye gelen medya temsilcileri kameran eğitimi programı kapsamında teknolojinin en son yüksek çözünürlüklü kameralarla tanışma ve onlar bu işin faydalarını öğrenme fırsatını yakalıyor. TİKA ve TRT tarafından tasarlanan medya teknolojileri eğitimleri dünyanın en büyük medya kurumlarından birinde çalışan on yıllık deneyime sahip olan eğitmenler tarafından veriliyor.       

Program boyunca eski Yugoslavya’nın hemen her bölgesinden eğitime katılacak toplam 95 medya mensubuna Türkiye’nin medya alanındaki deneyimleri aktarılacak.

Eğitimin yanı sıra bu tarz projeler sayesinde farklı ülkelerden gelen medya çalışanları birbirlerini tanıma ve tecrübe alışverişinde bulunabilecek.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Bin Aileye Acil Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’nın Tahar  Vilayeti’nde savaş mağduru bin aileye acil gıda yardımı yapıldı. TİKA, dünyanın farklı coğrafyalarında kimsesiz, hayatlarını zor şartlar atında sürdürmeye çalışan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak...