Haberler

10 Mart 2016

TİKA ve İETT İşbirliğinde Afrika'ya Otobüs Desteği

Filosunu tamamen yenileyen İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğiyle çalışır durumdaki otobüslerini ihtiyaç duyulan ülkelere göndermeye devam ediyor. 

Otobüslerin kullanımı ve bakım onarımı ile ilgili eğitim almak için ilk ekip Liberya'dan İstanbul'a geldi. 2 hafta boyunca İETT tarafından eğitime tabi tutulan ekip ülkelerindeki personele aynı eğitimi vermek üzere görevlendirildi. Liberya'dan gelen 10 kişilik teknik heyete mühendis ve teknik personel tarafından uygulamalı ve teorik eğitimler verildi. Otobüslerin tamir ve bakımı, filo yönetimi, elektrik mekanik sistem ve arıza tespiti gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ile görüşmesinin ardından Çad'a ve Liberya'ya yirmişer otobüs göndermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temin edilen otobüslere yenilerini ekleyerek Gana’ya 30 otobüs gönderileceğini açıklamıştı.

İETT ve TİKA işbirliğinde ihtiyaç sahibi ülkelere önümüzdeki günlerde de otobüs gönderilmeye devam edilecek.

Otobüs temin edilecek bölgeler arasında Fildişi Sahilleri, Nijerya, Novipazar gibi yerler bulunuyor.

 

KAYNAK: AA

Sonraki Haber

Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi Heyeti’nin Çalışma Ziyaretine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Adalet Akademisi işbirliğinde Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi personeline çalışma ziyareti düzenlendi. Tarımdan sağlığa, eğitimden idari ve sivil altyapıların iyileştirilmesine kadar birçok sektörde Kapasite Artırma Programları gerçekleştiren TİKA, faaliyet...