Haberler

22 Haziran 2015

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığından Gazze'de iftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Gazzeli yoksul ailelere El-Ömeri Cami'sinde (Ulu Cami) iftar verdi.

Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç iftar öncesi yaptığı konuşmada, TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği bu iftarların ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirterek, bununla beraber 50 bin gıda kolisi ve her hafta fakir ailelerden bin kişiye iftar yemeği dağıtılacağını ifade etti.

Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr da, "Türkiye, hükümet ve halk olarak sürekli Filistinlilerin yanında etkin bir şekilde duruyor. Her zaman siyasi, ekonomik, sosyal ve insani konularda bizi desteklemiştir. Filistin halkı, 2. Abdülhamid Han döneminden bu yana Türkiye tarafından yapılan destekleri hiç unutmayacaktır" dedi.

Bahr, Arap ve Müslüman ülkelere, 8 yıldır süren Gazze ablukasının sonlandırılması için çaba göstermeleri çağrısında bulundu.

İftar programına, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Gazze'deki Filistin hükümeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gazi Hamdi, Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr ve bazı Filistinli yetkililer katıldı.

Hamas'ın 2006'da Filistin'de genel seçimi kazanmasının ardından İsrail, Gazze Şeridi'ne abluka uygulamaya başlamıştı.

KAYNAK: AA

Sonraki Haber

Kazakistan’da Yaşlılar ve Engelliler Tıbbi Sosyal Huzurevi’ne Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Batı Kazakistan Eyaleti Uralsk şehrinde bulunan Yaşlılar ve Engelliler Tıbbi-Sosyal Huzurevi’nin yıpranmış pencereleri Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. Batı Kazakistan Eyaleti Uralsk şehrinde bulunan...