Haberler

06 Ekim 2023

TİKA, Türkiye’nin Güvenlik Alanındaki Tecrübelerini Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Jandarma Genel Komutanlığı iş birliğinde Maldivler Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı personeline yönelik “Ceza İnfaz Koruma Hizmetleri Kursu” düzenlendi.

Uluslararası Jandarma Güvenlik İşbirliği Projesi kapsamında Çanakkale Jandarma Eğitim Merkezi Komutanlığında gerçekleştirilen eğitimlerden Maldivler’den katılan 10 kursiyer faydalandı.

Eğitimler sonucunda, Türkiye ile güvenlik iş birliği içerisinde olan ülkelerin jandarma teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, jandarma eğitim kurumları arasında eşgüdüm sağlanması, iki ülke teşkilatlarının sahip oldukları tecrübelerin karşılıklı olarak paylaşılması amaçlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Tunus'taki Üniversiteye Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Tunus'taki 9 Nisan Üniversitesi'nde eğitime destek projesi kapsamında bilgisayar sınıfı kuruldu. 9 Nisan Üniversitesi'nde düzenlenen bilgisayar sınıfının açılış törenine, Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Çağlar Fahri Çakıralp, Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı...