Haberler

17 Temmuz 2023

TİKA Tarafından Yenilenen Kurs Binası İçerisinde Kütüphane Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) bir köyde bulunan kadın kurs binası yenilenerek bina içerisinde boş bir oda ise kütüphane olarak değerlendirildi.

KKTC’de bulunan bin nüfuslu Kaplıca köyünde, köy kadınlarının el işi veya diğer sanat ürünlerini yaptıkları eski okul binası, TİKA tarafından yenilendi. “Kaplıca Köy Kadın Kursu Kapasite Artırımı Projesi” kapsamında donanım desteği sağlanan Köy Kadın Kursu binasına; masa, sandalye, dikiş makinesi, ahşap yakma ve oyma makinası temin edildi.

Boş oda kütüphaneye dönüştürüldü

Bina içerisinde boş halde bulunan bir oda ise köy kütüphanesi olarak değerlendirildi. Kadınlara ve çocuklara yönelik eğitici kitaplar ile donatılan kütüphaneye, bilgisayar ve klima temin edildi. Kurulum ve donanım işleri TİKA tarafından yapılan kütüphaneye “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kütüphanesi” ismi verildi.

Sonraki Haber

TİKA Kırgızistan’da Türkiye Yüzyılının Kahramanları Fidanlığı Oluşturdu

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Intımak Parkı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında TİKA ve Bişkek Belediyesi iş birliğinde fidan dikimi programı gerçekleştirildi. Programa Kırgızistan Ekonomi Bakan Yardımcısı Kubanıçbek Zakenov, T.C. Bişkek Büyükelçisi Ahmet...