Haberler

15 Ocak 2016

TİKA Somali’de Eğitim Faaliyetlerine Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Somali’nin başkenti Mogadişu’da Al-Miftah Agricultural Primary & Secondary School’a malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.
TİKA Somali’de eğitim alanında yaptığı faaliyetlerle savaşın ve yoksulluğun mağdur ettiği çocukların daha iyi bir ortamda eğitim almaları için ihtiyaç duyulan okullarda fiziki altyapının iyileştirilmesi çalışmalarına devam ediyor.Mogadişu’da bulunan Al-Miftah Agricultural Secondary School’a TİKA tarafından sıra, masa, yazıcı, tahta, kitap gibi temel eğitim malzemelerinden oluşan ekipman desteğinden bulunuldu.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da hizmet veren okul 300 öğrenciye eğitim veriyor. TİKA’nın yaptığı malzeme desteği hem okul yönetimi hem de öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. Okul yönetimi TİKA’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek TİKA Mogadişu Koordinatörü Galip Yılmaz’a sertifika teslim etti.

 

Sonraki Haber

Arnavutluk'ta HACCP Kursiyerlerine Sertifikaları Tarım Bakanı Tarafından Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu bünyesinde çalışan uzmanlara Doğu Avrupa ve Balkanlar Gıda ve Yaşam Güvenliği Programı kapsamında tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları (HACCP) eğitimi verildi. TİKA,...