Haberler

20 Aralık 2023

TİKA, Senegal'deki Yaşlıların ve Engellilerin Hayatını Kolaylaştırıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Servir Le Senegal Vakfı ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında, Senegal'de yaşlılar ve engelliler için 300 adet yürüteci ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’ın eşi Marieme Faye Sall himayesinde faaliyetlerini sürdüren Servir Le Senegal Vakfı ve TİKA iş birliğinde yürütülen proje kapsamında, Senegal'de yaşayan yaşlılar ve engellilerin kullanımı için 300 adet yürüteç temin edildi.

Başkent Dakar’a bağlı Pikine Belediyesinde gerçekleştirilen projenin teslim törenine, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’ın eşi Marieme Faye Sall’ı temsilen Senegal Toplumsal Kalkınma Bakanı Thérése Faye Diouf, T.C. Dakar Büyükelçisi Nur Sağman ve Pikine Belediye Başkanı Abdoulaye Thımbo katıldı.

Senegal Toplumsal Kalkınma Bakanı Diouf, Türkiye ile Senegal arasındaki 60 yıllık dostluk bağlarını vurgulayarak, toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik olan bu proje için hanımefendi Marieme Faye Sall adına Türkiye’ye teşekkür etti.

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Sağman ise, hayata geçirilen projenin, Pikine’deki yaşlıların ve engellilerin hayata tutunmalarına katkı sağlayacağını belirtti.

Sonraki Haber

Türk Dünyasının İşbirliği "Kalkınma" Alanında da Güçleniyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türk Devletleri Teşkilatı arasında çeşitli alanlarda iş birliği yapılmasını içeren “İşbirliği Mutabakat Zaptı” TDT İstanbul Sekretarya Binasında düzenlenen törenle imzalandı. Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanychbek...