Haberler

25 Nisan 2022

TİKA, Pakistan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Yetimlerle Kutladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yetimler için düzenlenen iftar programı, bu yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında gerçekleştirildi.

T.C. İslamabad Büyükelçiliğinde düzenlenen törene, T.C İslamabad Büyükelçisi İ.Mustafa Yurdakul, Azerbaycan Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi Khazar Farhadov, K.K.T.C. İslamabad Temsilcisi Dilşad Şenol, Türk Kurum Temsilcileri, Pakistanlı Sivil Toplum Kuruluşları, Al Khidmat Yetimhanesi öğrencileri ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan İslamabad Program Koordinatörü Muhsin Balcı, TİKA’nın 62 Program Ofisi aracılığıyla tarımdan eğitime, sağlıktan turizme kadar birçok alanda projeler yürüttüğünü, Pakistan’da da 2010 yılından beri yürütülen projelerin artırarak devam ettiğini söyledi. Bu yıl, Ramazan iftarının 23 Nisan’da aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında düzenlenmesinin ayrıca mutlu olduğunu belirten Balcı, ulusun egemenliğinin yine ulus tarafından sağlanacağını ifade ederek, bunu en önemli örneğinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kurtuluş Savaşında kanıtladığını belirtti.

T.C.İslamabad Büyükelçisi İ.Mustafa Yurdakul da 23 Nisanın Türk tarihindeki önemine değinerek, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102.yıldönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günü armağan ettiğini belirtti. Çocukların bayramını kutlayan Büyükelçi Yurdakul, yetimlerle birlikte olduğu için mutlu olduğunu ifade ederek, TİKA’ya düzenlenen etkinlik için teşekkür etti.

23 Nisan Programı, iftarın ardından çocuklar için hazırlanmış hediyelerin dağıtılmasıyla sona erdi.

Sonraki Haber

TİKA Somali’de Yetimler İçin İftar Sofraları Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Somali’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında  Al Harameyn Vakfı İmam-ı Şafi Yetimhanesi’nde barınan 200 yetim kız çocuğuna iftar verildi. T.C. Mogadişu Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilen...